Historie Runwaye Bystrc

Historie Runwaye se začala odvíjet v roce 2015, kdy se do Brna přistěhovali Folkerovi, baptistická misionářská rodina z Georgie ve Spojených státech.  Po dvou letech učení se češtině začali Stephen a Jennifer Folkerovi v jejich domě pořádat domácí biblickou skupinu s dalšími věřícími z církve Bratrské jednoty baptistů v Brně. Cílem skupiny bylo studovat Bibli a společně se modlit za Boží vedení a vyslání do služby.

Bůh nás přitom v modlitbách vedl k městské části Bystrc. S požehnáním vedení baptistické církve jsme tedy začali organizovat různé aktivity pro lidi z Bystrce a okolí. V říjnu 2017 jsme uspořádali naši první akci v angličtině, kterou jsme nazvali Americký večer. V prosinci téhož roku jsme zorganizovali další anglickou akci Americké Vánoce. V následujícím roce 2018 jsme poprvé uspořádali kurz Manželské večery. Ten od té doby v Bystrci pořádáme pravidelně. Další pravidelnou akcí je například kurz Výchova dětí.

V roce 2019 jsme pak poprvé pořádali letní příměstský tábor pro děti z Bystrce a začali jsme službu v dalších oblastech. Mimo jiné se věnujeme maminkám s dětmi nebo pořádáme přednášky na různá společenský a duchovní témata. Více informací o aktuálních aktivitách nalezneš v sekci Co děláme.