Kurz manželské večery vznikl v druhé polovině 90. let ve Velké Británii. Vytvořili jej manželé Nicky a Sila Leeovi, kteří jsou svoji již více než 35 let. Na téma manželství přednášeli mnoha tisícům párů. Jsou také spoluautory Knihy o manželství, které se od jejího vydání v roce 2000, prodalo přes 100.000 výtisků.

Manželské večery se postupně rozšířily do více než 120 zemí světa a k jejich obsahu přispěli špičkoví světoví odborníci. Koordinátory Manželských večerů pro Českou republiku jsou manželé Jakub a Dagmar Güttnerovi, kteří zajišťují školení jednotlivých lektorů.

Celý kurz je tvořen osmi na sebe navazujícími večery. Součástí každého setkání je příjemná večeře pro dva při svíčkách. Po ní se již řečníci ponoří do tématu daného večera. Nejprve jej sami velmi prakticky přednesou a následně dají prostor pro diskuzi partnerských dvojic. Rozhovory jsou založené na otázkách z příruček. Probíhají u stolů pro dva a jsou naprosto soukromé. V podkresu je navíc puštěna hudba, která soukromí ještě podporuje. Skupinová debata není součástí kurzu. Kurz je určen pro každého. Pro každého, kdo chce své manželství zlepšit – tedy pro manželství pevná i manželství, která zápasí. Pro každého, bez rozdílu životní filozofie – kurz vychází z principů křesťanské lásky a je určen každému páru. Bez ohledu na to, jestli žijete v manželství nebo v trvalém partnerství.

Místo
Centrum Runway Bystrc, vedle domu Teyschlova 20.

Čas

od 5. 3. 2024 osm úterý vždy od 18:30

Kontakt a přihlášky
Sabina Žitná, sabina@zitny.cz, 777 878 940

Cena
3.500,- Kč za pár – nezisková cena pokrývá 8×2 večeře, příručky, dezerty, prostor a výzdobu.

Přihlašování do 29. 2. 2024

Přehled témat jednotlivých večerů:

1. večer: Vybudovat pevné základy, společně strávený čas, milovat druhého jako sebe sama

2. večer: Umění komunikace, naslouchání, sdílení vnitřních pocitů

3. večer: Řešení konfliktů, přijímejme své odlišnosti, nezdravé způsoby zvládání konfliktů, šest kroků k řešení konfliktu

4. večer: Síla odpuštění, přiznat si zranění, jak odpustit i těžké věci, jak začít znova 

5. večer: Rodiče a rodiče partnera, vliv naší rodiny v dětství, jak vycházet s rodiči v dospělosti

6. večer: Dobrý sex, proč je sex nejlepší v manželství, šest rad pro dobré milence

7. večer: Láska v akci, pět jazyků lásky v praxi

8. večer: Párty Manželských večerů, v čem spočívá hezké manželství?